שיקום מבנים לאחר שריפה

שיקום מבנים לאחר שריפה

nitsan כללי

שיקום מבנים לאחר שריפה, שלבי השיקום ומחירים, ואיך מפקח בניה נכנס לתמונה?

שיקום מבנים לאחר שריפה

מבנים שניזוקו משריפה או הצפה, הם מבנים שצריכים לעבור תהליך שיקום מבנים מעמיק ויסודי על מנת להשיבם לשגרה ולפעילות תקינה. מה כולל שיקום מבנים לאחר שריפה או נזקי מים, למה כדאי לשים לב ולמה חשובה נוכחותו של מפקח מקצועי מטעמכם ? על כל זאת תוכלו לקרוא כאן!

שיקום מבנים לאחר שריפה

שריפה במבנה גורמת לנזקים שונים : נזקי חום, נזקי פיח, נזקי ריח, נזקים למערכות החשמל, נזקים למערכות מיזוג אויר ועוד. השריפה מותירה את המבנה מלא בעשן, ורצפה, התקרה, הקירות והתכולה מכוסים בפיח. פעמים רבות המבנה מלא במים שנותרו מפעולות הכיבוי. עבודות שיקום מהירות הן חיוניות מכיוון שללא שיקום מהיר ויסודי, הנזקים יעמיקו ויהיה קשה יותר לשקם את המבנה. לכן, שיקום מבנים לאחר שריפה צריך להתבצע קרוב ככל הניתן למועד התרחשות הנזק, כדי שאפשר יהיה לעצור את התפשטות הנזקים, לשקם את התשתיות הפגועות ולהקים תשתיות חלופיות במקרה הצורך.
שיקום מבנים לאחר שריפה כולל עבודות מידיות כגון שאיבת המים שנותרו מתהליך כיבוי השריפה, פינוי פסולת ותכולה שנפגעה באופן בלתי הפיך, פינוי חלקי מבנה שנפגעו וקרסו או שמהווים סכנה כגון ריהוט שנשרף, תשתיות חשמל פגועות, קירות גבס, תקרות שקרסו וכן הלאה, טיהור המבנה מעשן ופיח ונטרול של ריחות הפיח והעשן, ניקוי יסודי של פיח ואפר מהתקרה, הקירות, הרצפה והתכולה, טיפול במערכות מיזוג האוויר והשבתן לתפקוד תקין, ניקיון יסודי של השטיחים, המזרנים, הספות ושאר הציוד, פוליש לרצפות, צביעת קירות המבנה, ופינוי ציוד שלא נפגע או נפגע חלקית וניתן לשקמו, לצורך מניעת נזק נוסף, טיפול מידי ושיקום כל מה שניתן לשיקום, ועוד.

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  ההודעה שלך

  יצירת קשר

  טלפון במשרד: 073-7969738
  אימייל: effective.co.il@gmail.com
  שעות פעילות:
  ימים א-ה 8:00-19:00
  יום ו -8:00-13:00

  שיקום מבנים שנפגעו מנזקי מים

  נזקי מים אשר נובעים מנזילות בצנרת, פיצוצים בצנרת או הצפות ממקורות שונים, יכולים להגיע לקנה מידה נרחב ולפגוע עמוקות במבנה! הנזקים מתחילים בנזקים אסתטיים קלים יחסית כמו הכתמה של אריחי ריצוף, ממשיכים דרך פגיעה בכלים הסניטריים במבנה, יצירת מרווחים בין אריחי חיפוי קירות או חיפוי רצפה לבין תשתיות הטיח בקירות או תשתיות הריצוף, מרווחים אשר גורמים להינתקות של אריחים מהקיר ונפילה שלהם, ומגיעים עד כדי פגיעה הנדסית ממשית ועמוקה ביסודות המבנה, בעקבות הגעת הרטיבות עד ליסודות, יצירת קורוזיה והתנפחות במוטות ברזל הטמונים ביסודות הבית, והתנתקות של חתיכות בטון ממוטות הברזל.

  שיקום מבנים וחברות הביטוח

  במידה ועליכם לשקם מבנה שניזוק משריפה או נזקי מים, סביר להניח שרוב העבודה תתבצע במסגרת ההסדר שלכם עם חברת הביטוח אשר מבטחת את הנכס שלכם. כיסוי ביטוחי לנזקי שריפה או מים הוא חשוב והוא מסייע לכם להתמודד עם מקרי קיצון אשר אחרת עלות הטיפול בהם הייתה משיתה עליכם הוצאות גבוהות מאד, וכמובן שלא מתוכננות. עם זאת, חשוב מאד לעשות ככל הניתן כדי שאנשי המקצוע שתעסיקו במסגרת שיקום מבנים לאחר שריפה או הצפה וכו' יהיו כאלה אשר בחרתם בעצמכם והם עובדים מטעמכם. אם חברת הביטוח אשר מבטחת את המבנה הנדון מחייבת אתכם לעבוד עם קבלנים ספציפיים במסגרת ההסדר הביטוחי, כאלו שעובדים אתה או תחתיה, חשוב מאד לשכור מפקח מקצועי מטעמכם. הדבר נכון במיוחד כאשר נזקי השריפה או המים הגיעו ליסודות הבניין ונדרש צורך בשיקום הנדסי משמעותי. במקרה כזה חשוב במיוחד שיהיה באתר העבודה מפקח בניה מטעמכם, אשר יבדוק ויפקח על עבודת הקבלן המבצע, יבחן את מפרטי העבודה ויתאים אותם למצב הקיים בשטח. הוא יפקח ששיטות העבודה הן הטובות והמתאימות ביותר, והחומרים בהם נעשה שימוש הם החומרים האיכותיים ביותר. כמובן שהוא יוודא שכל העבודות מתבצעות בהתאם לתקנים הקיימים. גם אם מדובר בהוצאה פרטית מכיסכם ולא בהוצאה שתקבלו עליה מחברת הביטוח, מפקח בניה הוא דמות חיונית ביותר לצורך שיקום מבנים לאחר שריפות או הצפות וכדומה.

  שיקום מבנים לאחר שריפה קשה