עיצוב פנים

עיצוב פנים

nitsan כללי

עיצוב פנים – ההבדל בין קירות קרים לבית חם

עיצוב פנים – ההבדל בין קירות קרים לבית חם

עיצוב פנים הוא החוליה המקשרת בין תכנית אדריכלית מעוצבת בקפידה לבין בית חם למשפחה שחיה בו. הוא הופך את החללים והקירות לבית. עיצוב פנים יוצק תוכן לצורה, ודואג לכל הפרטים הקטנים שיוצרים את התמונה השלמה.

עיצוב פנים הוא החוליה המקשרת בין תכנית אדריכלית מעוצבת בקפידה לבין בית חם למשפחה שחיה בו. הוא הופך את החללים והקירות לבית. עיצוב פנים יוצק תוכן לצורה, ודואג לכל הפרטים הקטנים שיוצרים את התמונה השלמה.

עיצוב פנים הוא תחום שהתפתח מתוך מקצוע האדריכלות. בעוד אדריכלות עוסקת בתכנון ועיצוב של מבנים שלמים, עיצוב פנים עוסק בתכנון עיצוב החללים הפנימיים של המבנה עד לפרטים הקטנים ביותר, ומתייחס בעיקר לנושא הנדסת האנוש ולצרכי המשתמשים בחלל המעוצב.
בהקשר של בניית או שיפוץ בית, מעצב הפנים מתייחס לפרטים הגדולים והקטנים, לחלוקה הפנימית של החלל, לבחירת הקו העיצובי והחומרים בהם יעשה שימוש, לתאורה, לחיפוי ולריצוף, לחיבור בין חללי הבית והתנועה בהם, לפרטי הנגרות, למטבח, לריהוט וכן הלאה.

ההבדל בין עיצוב פנים לאדריכלות

ההבדל בין עיצוב פנים לאדריכלות

ההבדל בין עיצוב פנים לאדריכלות הוא חמקמק ורבים מתבלבלים בין שני התחומים. למעשה מדובר בשני תחומים קרובים מאד, כאשר אדריכל יכול לעסוק גם בעיצוב החלל הפנימי של הבית אותו הוא מתכנן, אבל מעצב פנים, לעומת זאת, עוסק רק בחלל הפנימי. ישנם אדריכלים אשר מתמקדים בעיצוב החיצוני של הבית ומשאירים את עיצוב החללים הפנימיים ללקוחות או לאנשי במקצוע שיבחרו, ויש אדריכלים אשר נותנים מענה מקיף גם לעיצוב החללים הפנימיים.

עיצוב פנים מסדרון
עיצוב פנים מטבח לבן

למה כדאי לכם להיעזר במעצב פנים ?

למה כדאי לכם להיעזר במעצב פנים ?

אם אתם עומדים בפני שיפוץ או הרחבה של הבית שלכם, כדאי שתדעו, עיצוב פנים הוא מה שעושה את ההבדל בין תכנית אדריכלית מוקפדת לבין בית חי ונושם. אנחנו בחברת Effective יודעים ששום בית אינו שלם בלי הנגיעה האישית שהופכת אותו לבית הפרטי שלכם ושל המשפחה שלכם, בית כזה שמי שנכנס אליו מבין דבר או שניים על האנשים שחיים בו. בית שמשדר את האופי המיוחד שלכם ועוטף אתכם ברכות. במסגרת השירותים שאנו מציעים לכם, לצד מפקח בניה ומנהל פרויקטים בבניה, תוכלו לשכור את שירותי עיצוב הפנים שלנו, כדי שעיצובו הפנימי של הבית ישקף את סגנון החיים שלכם, את החלומות, הצרכים והרצונות שלכם ושל בני משפחתכם. כדי שתרגישו בבית, בבית.

להכיר אתכם כדי לעצב את הבית שלכם

להכיר אתכם כדי לעצב את הבית שלכם

עיצוב פנים עוסק למעשה בהתאמת החללים הפנימיים בבית לאופי הדיירים בבית זה. מעצב הפנים צריך ורוצה להכיר אתכם ואת המשפחה שלכם. הוא רוצה לדעת מהם ההרגלים שלכם. האם אתם מארחים הרבה? האם אתם אוהבים לבשל? האם מרכז החיים בבית הוא שולחן האוכל או אולי הסלון? האם אתם נוהגים לצפות בטלוויזיה חלק גדול משעות היום? האם אתם אנשים שחשובה להם מאד פרטיות והפרדה בין המרחבים הפרטיים בבית לבין המרחבים הציבוריים? האם אתם מגדלים בעלי חיים בבית? האם אתם מעדיפים מקלחת קצרה או אמבטיה ארוכה? האם אתם צריכים חללי אחסון רבים? האם אתם אוהבים הפרדה ברורה בין המתחמים בבית או אוהבים חללים גדולים אשר משרתים צרכים שונים וממלאים פונקציות שונות בעת ובעונה אחת? האם אתם חסידים של חללים פתוחים ו"נקיים" או שכדי להרגיש בבית אתם צריכים להרגיש עטופים? האם אתם אוהבים סגנון מודרני, אורבני, תעשייתי, או אולי סגנון כפרי ורומנטי? האם אתם רוצים שפנים הבית יתכתב וישוחח עם חוץ הבית או מעדיפים הפרדה ברורה בין השניים? ואולי יותר מהכל, ומה שמגלם את כל השאלות כולן ואת הבאות אחריהן הוא : מה גורם לכם להרגיש בבית?

עיצוב פנים לבית לבן
עיצוב פנים חדר שינה
עיצוב פנים חדר עבודה בלבן
עיצוב פנים חדר עבודה
עיצוב פנים ארונות מטבח
עיצוב פנים סלון

הפרטים הקטנים שעושים את התמונה הגדולה

הפרטים הקטנים שעושים את התמונה הגדולה

מומחה עיצוב פנים יתלווה אליכם לסיורים באולמות תצוגה, יסייע לכם בבחירת אריחים, חיפויים, כלים סניטריים וכן הלאה, במטרה שהבחירות שלכן תהיה מיטביות ותתאמנה לקו העיצובי שאתם מעוניינים להעניק לבית. מעצב פנים יספק לכם פריסות ריצוף וחיפוי למטבח, לחדרי הרחצה או לכל חלל אחר בבית לפי צרכיכם. פריסת ריצוף היא תכנית מפורטת אשר מראה את הסידור המדויק של האריחים שנבחרו לריצוף או חיפוי חלל מסוים. זה משמעותי במיוחד כשאנו רוצים להרכיב דוגמה מסוימת על ידי שילוב האריחים. פריסה מוכנה מראש לא משאירה דבר ליד המקרה, או לידי הרצפים – הפריסה תתבצע תחת מעקב של מפקח בנייה. מעצב הפנים יסייע לכם בעיצוב ארונות המטבח ומשטחי העבודה, ארונות הבגדים וחדרי הארונות, בבחירת פרטי ריהוט, תאורה וטקסטיל, וכל הפרטים הקטנים אשר ביחד מרכיבים את התמונה הגדולה.

עיצוב פנים מטבח בלבן
עיצוב פנים מטבח

עקרונות עיצוב פנים במטבח

עקרונות עיצוב פנים במטבח

עיצוב פנים במטבח יכלול את הבחירה בריצוף המטבח, חיפוי הקירות, תכנון ועיצוב ארונות המטבח ומשטחי העבודה, עיצוב חלונות המטבח, התאורה, פלטת הצבעים ואביזרי הנוי במטבח. עיצוב הפנים יכלול גם את בחירת מוצרי החשמל והרהיטים שיוצבו במטבח, וידאג שגם הם ישתלבו בקו העיצובי שבחרתם. אם אתם משפחה שאוהבת מאד לבשל ולארח סביב השולחן, יתכן שתרצו שהמטבח יהיה פתוח אל הסלון, כך שאפשר יהיה לראות את המטבח מהסלון ולהפך. כך ניתן לעבוד במטבח תוך כדי תקשורת ואינטראקציה עם כל בני הבית. אם אתם אוהבים לעבוד ביחד במטבח הרי שמשטחי עבודה ארוכים ורחבים יהיו חשובים לכם, כדי שתוכלו לעמוד זה לצד זה תוך כדי שאתם יוצרים ביחד במטבח.
מעצב הפנים יסייע לכם בתכנון משולש הזהב במטבח – זהו המשולש אשר כולל את המקרר, הכיור והכיריים. רוב עבודת המטבח מתבצעת בתוך משולש הזהב ולכן חשוב לדעת כיצד למקם את שלושת קודקודי המשולש על מנת שתוכלו לעבוד בו בקלות ובנוחות.
מעצב הפנים יסייע לכם ביישום הלכה למעשה של הסגנון העיצובי בו בחרתם. לדוגמה, אם בחרתם בעיצוב פנים במטבח בסגנון כפרי, מעצב הפנים ישים דגש על שימוש בעץ מלא, במטבחים בסגנון פרובנס הפופולרי בישראל ואשר כולל מטבחי עץ מלא בעלי רגליים מאסיביות, גימור מיושן, ויטרינות פתוחות, שימוש בצבעי לבן מיושן או צבעים פסטלים למיניהם כגון תכלת או ירקרק, ידיות אמייל מעוטרות וברזים במראה מיושן. במטבח כזה נעשה שימוש במשטחי עבודה נרחבים, משטחי עץ בוטשר, אריחי אבן מעוטרים בעיטורים עדינים, רצפות פרקט חמימות, ופרטי נוי בעלי צבעוניות עליזה ודוגמאות פרחוניות, לצד טקסטיל פרחוני ובהיר.
אם תבחרו בסגנון המודרני של עיצוב פנים, ימליץ לכם מעצב הפנים על שימוש במשטחים ארוכים וחלקים עם מעט מאד דוגמאות ופיתוחים. הדגש יהיה על קו נקי וחלק, גימור מבריק בעל מראה חדש ובוהק, ושימוש בחומרי גלם אשר משדרים תחכום ואורבניות. במטבח כזה נראה בדרך כלל משטחי שיש בוהקים, מקום של כבוד למכשירי חשמל מודרניים, חיפוי קירות מינימליסטי, או לחילופין חיפוי קירות בזכוכית, וכיורים וברזים מודרניים. מקומו של העץ לא נפקד גם ממטבחים בעיצוב מודרני, אך הפעם יהיה זה עץ מהוקצע ובעל גימור מוקפד, כזה שמשדר חדשנות ותחכום יותר מאשר נוסטלגיה ורומנטיקה. לריצוף מטבח בסגנון מודרני כדאי לשקול רצפת בטון מוחלק אשר משדרת מודרניות ואורבניות, או לחילופין פרקט בגימור ומראה מודרני.
בין אם בחרתם במטבח כפרי ובין אם בחרתם במטבח מודרני, מעצב הפנים שלכם יסייע לכם, אם תרצו בזאת, בתכנון ארונות המטבח והחלוקה הפנימית שלהם. הוא יסייע לכם גם בתכנון האי שתציבו בטבח שלכם, ויידע להמליץ לכם באשר לגובהו, לאופן שילובו בחלל המטבח והאם כדי שיחליף את שולחן האוכל הראשי או רק את פינת האוכל הקטנה המיועדת למטבח. כל זאת ועוד, הם רק טעימה קטנה על קצה המזלג מעבודתו של מעצב הפנים, בפינה אחת של הבית.

צרו קשר

טלפון במשרד: 073-7969738
אימייל: effective.co.il@gmail.com
שעות פעילות:
ימים א-ה 8:00-19:00
יום ו -8:00-13:00

עלות עיצוב פנים לבית

עלות עיצוב פנים לבית, בדיוק כמו מתווה העבודה על עיצוב פנים הבית – היא מודולרית ונקבעת בהתאם לבחירות שלכם בפועל. תוכלו לבחור לקבוע מספר פגישות ממוקדות, לדוגמה : פגישה בשלב התכנון, פגישה לרכישת ריצוף חיפויים וכלים סניטריים ותכנון פריסות, ופגישה נוספת לעריכת קניות להלבשת הבית – ואז הלבשת הבית בפועל. תוכלו לבחור במסלול של כרטיסיית פגישות אותן תוכלו לנצל כראות עיניכם (כמובן שנשמח לייעץ לכם באילו שלבים של הפרויקט כדאי שתיפגשו עם מעצב/ת הפנים). מתווה נוסף ומומלץ במיוחד הוא מתווה הליווי המלא מתחילת הדרך ועד לאחר הכניסה לבית. הוא יכלול ליווי עוד משלב התכנון, תכנון החללים הפנימיים ועיצובם, בחירת חומרי גלם וחומרי גמר, צבעים, מיקום ריהוט, תאורה וכן הלאה. הליווי כולל גם תכנון מדוקדק של פריסות הריצוף והחיפויים, סיוע בבחירת ספקים ואנשי מקצוע מתאימים, פיקוח על עבודתם, ליווי ברכישת חיפויים, ריצופים וכלים סניטריים, נגרות, ריהוט, טקסטיל (שטיחים, וילונות, ריפודים, כריות וכן הלאה) ואקססוריז לבית, כך שכשתסיימו את התהליך – עיצוב הבית יהיה שלם ומושלם, כל תמונה, כל פריט נוי וכל כורסה – יהיו הגשמה של החזון העיצובי שלכם.