מפקח בנייה
האיש ששומר על האינטרסים שלכם

מפקח בניה – האיש שלכם באתר הבניה

מפקח בנייה

פרויקט בניה או שיפוץ הוא פרויקט מורכב ורב פנים, אשר דורש מקצוענות וניסיון מצד אחד, וזמינות מלאה לניהול הפרויקט מצד שני. מפקח בנייה הוא האיש שלכם באתר הבניה, הוא שומר על האינטרסים שלכם.

פרויקט בניה או שיפוץ הוא פרויקט מורכב ורב פנים, אשר דורש מקצוענות וניסיון מצד אחד, וזמינות מלאה לניהול הפרויקט מצד שני. מפקח הבניה הוא האיש שלכם באתר הבניה, הוא שומר על האינטרסים שלכם.

בניית או שיפוץ בית הינם פרויקט חיים. תהליך מורכב ודינמי אשר דורש, מעבר להשקעה הכספית, השקעה של משאבי זמן מרובים. כל מי שבנה או שיפץ בית למד על בשרו כי מדובר בפרויקטים שדורשים זמן רב והשקעה גדולה וכי בנוסף לכל מחויבויות החיים – עבודה, משפחה, לימודים – פרויקט הבניה או השיפוץ דורש השקעת זמן ברמה של כמעט משרה מלאה. זאת עוד לפני שנתנו את הדעת על הידע והניסיון אשר נדרשים כדי לנהל את הפרויקט הזה, שהוא אחד החשובים והמשמעותיים בחייכם. מפקח בנייה מבצע את העבודה שלאו דווקא תחום המקצוע שלך – במהלך הדרך תידרשו לקבל החלטות רבות ולא פשוטות : צריך לבחור מתכננים, מפרטים, ספקים, להתמקח על מחירים, לבחור ולשכור בעלי מקצוע, לתזמן את הגעתם לאתר הבניה או השיפוצים, לפקח על עבודתם, לקבל החלטות מקצועיות בתחומים שאינם התחום המקצועי שלך, לזהות תקלות, לדרוש את תיקונן, להכיר את התקנים והדרישות ולפקח על העמידה בהם, לתאם בין בעלי המקצוע, לדאוג לפינוי הפסולת בהתאם לתקנות ולדרישות העירייה או המועצה וזוהי רק ההתחלה.

מפקח בנייה פיגומים

מפקח בנייה עושה את כל אלו ויותר. הוא האיש שלכם, של הלקוחות, בעלי הבית. הוא, למעשה, המפיק של האירוע הגדול בחייכם, והוא זה שהאינטרסים שלכם עומדים לנגד עיניו בעדיפות הראשונה. מפקח מקצועי מטפל בכל אשר דורש טיפול וחוסך ממך את תוצאותיו של ניהול כושל : ליקויים בתהליך הבניה, הוצאות כספיות מיותרות ואי עמידה בזמנים, עוגמת נפש ומתח מיותר.
מפקח הבניה בודק את קבלני המשנה ומאשר את העסקתם, מפקח על טיב עבודתם ועל טיב החומרים בהם הם עושים שימוש בהתאם לתכניות העבודה ודרישות התקן. מפקח הבניה עומד בקשר עם האדריכל, הקונסטרוקטור וכן הלאה, מזמין אותם לפיקוח עליון, מקבל מהם את הערותיהם ודואג ליישומן.
מפקח הבניה מנהל את יומן העבודה ומפקח על עבודת הקבלן, מבצע מעקב שוטף על התקדמות עבודות הביצוע ועל העמידה בלוח הזמנים. מפקח הבניה מנהל מעקב ובקרה על תקציב הפרויקט. הוא מדווח לבעל הפרויקט על התקדמות הביצוע, על מצב התקציב ועל כל בעיה שעולה במהלך הפרויקט ועל פתרונה.
הוא מוציא מהקבלן ומקבלני המשנה את הטוב ביותר על ידי הפיקוח ההדוק שלו וההבנה של כולם שיש גורם מפקח עליון שלנגד עיניו עומד אך ורק האינטרס של מזמין העבודה – שהוא אתה.

למה חשוב לשכור מפקח בנייה ולא רק קבלן?

זוכרים את לימודי אזרחות ואת עקרון הפרדת הרשויות? הוא מדבר על מערכת של איזונים ובלמים שמונעת מכל רשות שלטונית לפעול לפי ראות עיניה וללא פיקוח. כך לא שמים את כל הכוח בידי רשות אחת. אם נחזור לענייני בנית או שיפוץ בית, הקבלן הוא המבצע, אבל מי מפקח עליו? מי מפקח על קבלני המשנה? מפקח בנייה מפקח על הקבלן ועל עבודתו, ועל קבלני המשנה ועל עבודתם. למפקח הבניה אין שום אינטרס מלבד האינטרס של מזמין העבודה. אין לו שום אינטרס להוזיל עלויות לקבלנים או לקצר תהליכים. הוא זה שנמצא בשטח ודואג לכך שקבלני המשנה ישתמשו בחומרים האיכותיים ביותר ויבצעו את העבודה הטובה ביותר. הוא הנציג שלכם באתר. הוא זה שיודע בדיוק מה סוכם, מה בוצע, מה הפערים בין מה שסוכם למה שבוצע, ואיך מיישבים את הפער הזה. לדוגמה, אם עולה אי הסכמה בין מזמין העבודה לבין קבלן הביצוע באשר לתשלום שסוכם על עבודה מסוימת, והקבלן דורש תוספת תשלום, מפקח הבניה הוא זה שיודע בדיוק מה סוכם, על מה שולם, מה כבר בוצע ומה טרם.

למה חשוב לשכור מפקח בניה ולא רק קבלן?

זוכרים את לימודי אזרחות ואת עקרון הפרדת הרשויות? הוא מדבר על מערכת של איזונים ובלמים שמונעת מכל רשות שלטונית לפעול לפי ראות עיניה וללא פיקוח. כך לא שמים את כל הכוח בידי רשות אחת. אם נחזור לענייני בנית או שיפוץ בית, הקבלן הוא המבצע, אבל מי מפקח עליו? מי מפקח על קבלני המשנה? מפקח בניה מפקח על הקבלן ועל עבודתו, ועל קבלני המשנה ועל עבודתם. למפקח הבניה אין שום אינטרס מלבד האינטרס של מזמין העבודה. אין לו שום אינטרס להוזיל עלויות לקבלנים או לקצר תהליכים. הוא זה שנמצא בשטח ודואג לכך שקבלני המשנה ישתמשו בחומרים האיכותיים ביותר ויבצעו את העבודה הטובה ביותר. הוא הנציג שלכם באתר. הוא זה שיודע בדיוק מה סוכם, מה בוצע, מה הפערים בין מה שסוכם למה שבוצע, ואיך מיישבים את הפער הזה. לדוגמה, אם עולה אי הסכמה בין מזמין העבודה לבין קבלן הביצוע באשר לתשלום שסוכם על עבודה מסוימת, והקבלן דורש תוספת תשלום, מפקח הבניה הוא זה שיודע בדיוק מה סוכם, על מה שולם, מה כבר בוצע ומה טרם.

לעתים קרובות עבודתו של קבלן משנה אחד תלויה בהשלמת עבודתו של קבלן משנה אחר. מזמין העבודה לא נמצא בשטח ולא יכול לדעת שקבלן עבודה א' לא סיים את כל שנדרש לכך שקבלן עבודה ב' יוכל להתחיל לעבוד. לעומת זאת, מפקח הבנייה נמצא בשטח, ידו על הדופק, הוא יודע מה המצב והוא מתזמן את עבודתם של קבלני המשנה כך שלא תהיה אבטלה סמויה בפרויקט, שקבלני המשנה יגיעו בדיוק בזמן הנכון גם אם יש לבצע שינויים והתאמות לשם כך.Effective

בהיותו איש מקצוע מנוסה, עינו החדה של מפקח הבנייה מאתרת בזמן אמת ליקויים בעבודת קבלני המשנה. ליקויים ותקלות שמזמין העבודה היה מגלה בשלבים מאוחרים, לא נסתרים מעיניו של מפקח בנייה. הוא זה שחותם על עבודת קבלני המשנה וככזה הוא לא משחרר אותם ולא משלם להם לפני שכל העבודה מושלמת על הצד הטוב ביותר. הוא זה שעוקב אחרי הסכמי העבודה ואחרי החשבוניות, בודק ומוודא שדבר לא הוזנח, דבר לא נשמט, וכל ההתחייבויות של קבלני המשנה מבוצעות במלואן ובדקדקנות.
בתחום בחירת קבלני המשנה, מפקח בנייה מכיר את השוק, את בעלי המקצוע, את מקצועיותם, אמינותם והניסיון שלהם. הוא עבד בתחום לפני שאתם התחלתם בפרויקט חייכם והוא ימשיך לעבוד בתחום אחרי שכבר תשכחו מהבניה או השיפוץ. לבעלי המקצוע וקבלני המשנה יש אינטרס להמשיך לעבוד עמו, הוא לא לקוח חד פעמי, דעתו חשובה. לכן יש להם אינטרס גדול לבצע את עבודתם בצורה הטובה ביותר, כדי שהוא יהיה לקוח חוזר, וימשיך להזמין את שירותיהם גם בפרויקטים הבאים עליהם יפקח.
בתחום התקציב, בדומה למפיק אירועים אשר גם לאחר חישוב התשלום על עבודתו, חוסך ללקוחותיו כסף, כך גם מפקח בנייה. רשת הקשרים המקצועיים שלו מאפשרת לו להשיג לכם את המחירים הטובים ביותר בשוק ובכך לחסוך לכם כסף. לכן, כמו שאומרים שמפיק אירועים לא עולה כסף אלא חוסך כסף, כך גם מפקח הבניה. הוא משיג לכם מחירים הוגנים וחוסך לכם עלויות נוספות אשר נובעות מתיקונים ומחוסר דיוקים בתכנון והתווית אופן העבודה בשטח.
בתחום כתב הכמויות, מפקח הבניה עובד מול אנשי המקצוע הרלבנטיים כגון אדריכל, קבלן, או מעצב, מייעץ באשר לחומרים המתאימים ושיטות העבודה המתאימות במגוון התחומים הנוגעים לפרויקט כגון : ריצוף, מיזוג, אינסטלציה, חשמל, צבע וכן הלאה.

קובץ PDF – דוגמה לחיפוי בניין

מפקח בנייה וליקויי בניה

אחד מהאתגרים הגדולים ביותר אשר ניצבים לסיפו של ענף הבניה בשנים האחרונות הוא מיגור תופעת ליקויי הבניה בישראל. תופעה זאת הפכה להיות מגפה של ממש ונראה כי אין בניין אשר חף ממנה. ליקויי בניה מתרחשים כתוצאה מכשלים ברמות שונות של העבודה : כשלים ברמת כוח האדם אשר מבצע את העבודה, כשלים ברמת טכניקות העבודה בשטח, וכשלים ברמת חומרי הגלם בהם נעשה שימוש. הם נמצאים בכל רמות הבניה והגימור : בשלד, בריצוף ובחיפוי, במערכות ותשתיות החשמל, במערכות ותשתיות האינסטלציה, במערכות ותשתיות הביוב והמים וכן הלאה כהנה וכהנה.
הפתרון לבעיית ליקויי הבניה הוא שכירת שירותיו של מפקח בנייה מקצועי ומנוסה שמהווה מעין בקר איכות על העבודה באתר הבניה. מפקח בנייה מספק פיקוח מקצועי הדוק יומיומי על העבודה באתר הבניה ובכך הוא מונע היווצרות של ליקויי בניה. במקרים אחרים הוא מאתר ליקויי בניה עוד בשלב היווצרותם ועוצר אותם בזמן, כך שניתן לתקנם במלואם. אחרת, ליקויי בניה שאותרו בשלב מאוחר מדי, תיקונם הוא קשה מאד ועלותו גבוהה מאד. לעתים קורה גם שליקויי בניה שאותרו בשלב מתקדם הם פשוט בלתי ניתנים לתיקון. לכן מפקח בנייה ממלא תפקיד חיוני וקריטי בפרויקט הבניה שלך וחשוב מאד שלא לוותר עליו.

מפקח בנייה צנרת
מפקח בנייה חיפוי אבן

מפקח בנייה – עלות

עלות עבודתו של מפקח בנייה משתנה וניתן לעבוד עמו במספר תוואי עבודה. ניתן לקבל ליווי מלא של מפקח בנייה מרגע התכנון ועד לקבלת המפתח. במסגרת הליווי המלא הזה יהיה מפקח הבנייה נוכח באופן רציף באתר הבניה, כל יום או כל יומיים, ויפקח מקרוב על כל העבודות. מסלול זה מתאים לבניית בית ופחות לשיפוץ הבית, גם אם השיפוץ רחב ידיים.
ניתן גם לרכוש כרטיסיה של עשרה ביקורים ולנצל אותה כראות עיניכם לאורך העבודה על הפרויקט, וניתן גם לקבוע עם מפקח בנייה ליווי ופיקוח בשלוש פעימות : פגישה בשלב התכנון, פגישה באתר הבניה או השיפוץ בעת הביצוע, ופגישה באתר בעת סיום העבודות. לכל מסלול תמחור שונה ואנחנו מזמינים אתכם להיפגש עמנו לפגישת היכרות ללא התחייבות וללא תשלום ונוכל לתפור לכם את הליווי המתאים לכם לפי צרכיכם.
לסיכום, כשיש לכם מפקח בנייה אתם יודעים שאתם יכולים לישון בשקט, להתפנות לחיי היומיום שלכם, לעבודה, למשפחה, ולא להיות כל הזמן עם עין אחת פקוחה וחשש מתמיד שהדברים לא יעבדו כמו שצריך אלא אם תהיו נוכחים תמידית באתר העבודה. אתם יכולים להיות רגועים שיש מי שמפקח על הכל ודואג לאינטרסים שלכם לפני כל אינטרס אחר.

מפקח בניה – עלות

עלות עבודתו של מפקח בניה משתנה וניתן לעבוד עמו במספר תוואי עבודה. ניתן לקבל ליווי מלא של מפקח בניה מרגע התכנון ועד לקבלת המפתח. במסגרת הליווי המלא הזה יהיה מפקח הבניה נוכח באופן רציף באתר הבניה, כל יום או כל יומיים, ויפקח מקרוב על כל העבודות.
ניתן גם לרכוש כרטיסיה של עשרה ביקורים ולנצל אותה כראות עיניכם לאורך העבודה על הפרויקט, וניתן גם לקבוע עם מפקח בניה ליווי ופיקוח בשלוש פעימות : פגישה בשלב התכנון, פגישה באתר הבניה או השיפוץ בעת הביצוע, ופגישה באתר בעת סיום העבודות. לכל מסלול תמחור שונה ואנחנו מזמינים אתכם להיפגש עמנו לפגישת היכרות ללא התחייבות וללא תשלום ונוכל לתפור לכם את הליווי המתאים לכם לפי צרכיכם.
לסיכום, כשיש לכם מפקח בניה אתם יודעים שאתם יכולים לישון בשקט, להתפנות לחיי היומיום שלכם, לעבודה, למשפחה, ולא להיות כל הזמן עם עין אחת פקוחה וחשש מתמיד שהדברים לא יעבדו כמו שצריך אלא אם תהיו נוכחים תמידית באתר העבודה. אתם יכולים להיות רגועים שיש מי שמפקח על הכל ודואג לאינטרסים שלכם לפני כל אינטרס אחר.

חשיבותו של מפקח בנייה בעבודה מול קבלן מפתח

כידוע, בבניית בית יכול הבונה לבחור בין שני מתווי עבודה :הראשון הוא עבודה מול קבלן מפתח אשר אחראי על כל פרויקט הבניה, ומעסיק דרכו את קבלני המשנה השונים, והשני הוא עבודה מול מספר קבלנים נפרדים, שכל אחד מהם אחראי על תחום אחר : קבלן שלד, קבלן ריצוף, קבלן חשמל וכדומה. עד עכשיו דיברנו על עבודתו של מפקח בנייה מול מספר קבלנים משנה שונים, וכעת אנו רוצים להדגיש את חשיבות שירותי מפקח בנייה בעבודה מול קבלן מפתח. קבלן מפתח טוב ואמין הוא נכס, אבל לצערנו, ישנם גם סיפורים על קבלני מפתח אשר מתנהלים בצורה בעייתית. תארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה : אדם שוכר קבלן מפתח, עם המלצות מצוינות. הוא מסכם עמו על תשלומים מדורגים לאורך תקופה, והקבלן אכן עובד בצורה מצוינת וראויה לאורך תקופה ארוכה, משלים את עבודות ההריסה והשלד, טיח, איטום וכן הלאה. אך ככל שמתקדמת העבודה, והתשלומים העתידיים של הבונה לקבלן פוחתים, היחס של הקבלן מתהפך : ככל שהסכום שכבר שולם לו הולך ומצטבר, הוא הופך לאכפתי פחות, עובד פחות טוב, איכות העבודה שלו יורדת. ההסבר לכך הוא די ברור : הקבלן טעה בשיקולי העלות שלו והעבודה לוקחת יותר זמן מכפי שהעריך. הוא מבין שנשארו לו יותר ימי עבודה בפרויקט מאשר התשלום העתידי שלו , הוא מרגיש שהוא מפסיד כסף, ורוצה לצמצם הפסדים. במקרה הגרוע הוא גם נעלם כמה ימים לפני הסוף ומשאיר את הלקוח עם בית לא גמור : חסרות כמה שעות של חשמלאי, כמה שעות של רצף, כמה שעות של איש גבס, וכו'. עם מפקח בנייה, זה לא היה קורה : הוא יודע לבדוק את מה שאנשים שאינם מהתחום לא יודעים לבדוק ומונע עיגולי פינות ועבודה לא איכותית של הקבלן, ומכיוון שהוא אחראי על ההתקשרויות על הקבלנים, הוא לא היה מאשר לעולם לשלם לקבלן לפני ביצוע. כלל אצבע חשוב הוא שהתשלום האחרון שמיועד לאחר הגמר, יהיה של 10% מהסכום הכולל לפחות. זה יבטיח שהקבלן ישלים את העבודה בצורה ראויה ומכובדת.

מפקח בניה – עלות

עלות עבודתו של מפקח בניה משתנה וניתן לעבוד עמו במספר תוואי עבודה. ניתן לקבל ליווי מלא של מפקח בניה מרגע התכנון ועד לקבלת המפתח. במסגרת הליווי המלא הזה יהיה מפקח הבניה נוכח באופן רציף באתר הבניה, כל יום או כל יומיים, ויפקח מקרוב על כל העבודות.
ניתן גם לרכוש כרטיסיה של עשרה ביקורים ולנצל אותה כראות עיניכם לאורך העבודה על הפרויקט, וניתן גם לקבוע עם מפקח בניה ליווי ופיקוח בשלוש פעימות : פגישה בשלב התכנון, פגישה באתר הבניה או השיפוץ בעת הביצוע, ופגישה באתר בעת סיום העבודות. לכל מסלול תמחור שונה ואנחנו מזמינים אתכם להיפגש עמנו לפגישת היכרות ללא התחייבות וללא תשלום ונוכל לתפור לכם את הליווי המתאים לכם לפי צרכיכם.
לסיכום, כשיש לכם מפקח בניה אתם יודעים שאתם יכולים לישון בשקט, להתפנות לחיי היומיום שלכם, לעבודה, למשפחה, ולא להיות כל הזמן עם עין אחת פקוחה וחשש מתמיד שהדברים לא יעבדו כמו שצריך אלא אם תהיו נוכחים תמידית באתר העבודה. אתם יכולים להיות רגועים שיש מי שמפקח על הכל ודואג לאינטרסים שלכם לפני כל אינטרס אחר.

מפקח בנייה בנייה קלה צפון
מפקח בנייה בטיחות עובדים
מפקח בנייה בדיקת אינסטלציה
מפקח בנייה בנייה קלה
מפקח בנייה בטיחות עובדים
מפקח בנייה
מפקח בנייה עבודות חוץ
מפקח בנייה תקני בטיחות
פיקוח בנייה עבודות חוץ