עבודה של קבלן מפתח בדרום

מפקח בניה בדרום

nitsan אזורי פעילות

מפקח בניה בדרום –
גלריית פרויקטים מהשטח

בשנה האחרונה אנחנו עדים לתנופה של בניה בערי ויישובי הדרום השונים, ועבודות פיתוח התשתיות באזור הדרום נמצאות כעת בעיצומן. הפריחה של פרויקטים חדשים של בניה בדרום מעלה על הפרק את הנושא של מפקח בניה בדרום ועל כך נדבר במאמר זה.

מפקח בניה בדרום הוא תפקיד חיוני בכל פרויקט של בניה בדרום, בין אם מדובר על מפקח בניה פרטי מטעם רוכשים של דירות מקבלן, מפקח בניה בדרום מטעם יזמים של פרויקטים בבניה, או מפקח בניה שנשכר על ידי כל מי שעוסק בבניה פרטית בדרום.
התפקיד העיקרי והתרומה המרכזית והחיונית של מפקח בניה בדרום הוא פיקוח מקצועי על עבודות הבניה המתנהלות בדרום ועל המבצעים אותם. למה הכוונה? מפקח בניה הוא איש מקצוע בכיר, בדרך כלל מהנדס, אשר מפקח מקצועית, מקרוב, על עבודות הבניה, ומוודא שהן מתבצעות באופן המקצועי ביותר, בשיטות העבודה המתאימות, ועם החומרים המתאימים ביותר לעבודה.

גל רודף גל: הרבה פיתוח הרבה ליקויים

הבעיה המרכזית בענף הבניה בארץ היא בעיית ליקויי הבניה. זאת בעיה חמורה ומפושטת והמספרים מדברים בעד עצמם : מחקר של הטכניון בנושא זה מצא ליקויי בניה במאה אחוז מדירות הקבלן שנבדקו על ידי החוקרים. ליקויי בניה הם עולם רחב בעל רמות חומרה שונות, ולא כל ליקוי בנייה משמעו פגיעה קונסטרוקטיבית במבנה ונפילה של מרפסות, ועם זאת, זה אכן תרחיש אפשרי, וכידוע לנו, כזה שהתרחש בישראל בעבר הלא רחוק. ליקויי בניה יכולים לנבוע מכוח אדם לא מיומן, שיטות עבודה לא מתאימות, שימוש בחומרים גלם לא מתאימים ובכלים לא מתאימים לעבודה ועוד. נוכחות שוטפת של מפקח בניה בדרום באתרי הבניה מונעת את רוב ליקויי הבניה, ומאתרת את ליקויי הבניה הנותרים בשלב מוקדם מספיק בו ניתן לתקן אותם. ליקויי בניה שאותרו בשלב מאוחר מדי הם או קשים מאד לתיקון, או יקרים מאד לתיקון, ובחלק מהמקרים בלתי ניתנים לתיקון.

ישנן מספר דרכי עבודה של מפקח בניה בדרום. דרך אחת היא לשכור את שירותי המפקח לצורך פיקוח מקצועי בלבד. המפקח נמצא יום יום באתר הבניה ומשגיח מקרוב על העבודות ועל העובדים במטרה לאתר ולמנוע ליקויי בניה. דרך אחרת היא לשכור את שירותי מפקח הבניה בתור מפקח ומנהל על של הפרויקט. במקרה כזה, מפקח הבניה לא רק מפקח מקצועית על הבניה אלא גם מנהל אותה, משלב התכנון ועד לאחר הכניסה לבית. כאשר שוכרים מפקח בניה שנותן את השירות הכולל הזה, בעל הבית יכול להישען אחורה ברוגע ולדעת שכל נושא הניהול והתפעול של הפרויקט נמצא בידיים אחראיות של איש מקצוע ותיק ומנוסה שיודע מה צריך לקרות מתי, איך ועל ידי מי.

התחל את הפרויקט שלך עוד היום!